Beden Dili Nedir?  Beden Dili günlük hayatımızda yüz ifademizi, duruşumuzu, ses tonumuzu, göz temasımızı ve buna benzer özellikleri içeren, bize birçok yönden yardımı dokunabilecek bir iletişim türüdür.

Nedir?  Bu konuda bir örnek vermek gerekirse, bir iş görüşmesini ele alalım. Bu durumda karşı tarafın beklentileri vardır. Siz, bu beklentilere cevap vermek için oradasınızdır. Karşı tarafın neler beklediğini, ne görmek istediğini hareketlerinden anlayabilir ve kendinizi ona göre yönlendirebilirsiniz. Kişilerin mimikleri, duruşları, bakışları bazı zamanlarda söylediği sözlerden daha etkileyicidir. Böylesine güzel bir iletişim yolu varken neden bundan yararlanılmasın ki?

  Beden Dilini öğrenmek, hayatınızda olumlu yönde etkiler bırakır. Fakat bu konuda ne kadar çaba gösterilirse, o kadar sonuç alınır. İnsanlar hazır yemek yemeyi sever. Fakat bu her zaman mümkün değildir. Beden Dilini bir yemek olarak ele almış olsaydık, önce yemek için gereken sebzeleri yetiştirir, daha sonra onları toplar, yemek için hazır hale getirir, pişirir ve yararlanırdık. Hayatta zaten işler bu şekilde yürümez mi? Yemek için emek lazımdır. Beden Dilini öğrenmek için çaba sarf etmek gerekir.

  Burada şunu bilmek önemli rol oynamaktadır. Beden Dilini öğrenmek çok kolay bir şey değildir. Öğrenmek için çaba sarf ettikten sonra faydasını görebileceğiniz bir iletişim türüdür.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>